Úvodní stránka

Novinky a články

Tipy pro SolidCAM 2022

Tipy pro SolidCAM 2022

20.01.2023 - Jakub Dudek


První ze série novinek, tipů a triků pro SolidCAM 2022.


2,5D Frézování – operace kapsa a nové rozpoznávání oblastí obrábění

Operace kapsa má nyní všechny výhody rozpoznání geometrie, které můžete znát z operace 2D iMachining. Pokud výběr geometrie z operace iMachining neznáte, nyní vám ve stručnosti představíme, o co se jedná.
Do teď bylo možné definovat geometrii v této operaci jen pomocí řetězce. Nově zde přibyly další tři možnosti, kterými ulehčíte práci při výběru. Jedná se o rozpoznání podle ploch, řetězců a podle obvodu součásti. Dle vybrané technologie výběru se vám automaticky zobrazí obráběná oblast pomocí průhledné modré barvy. Tato oblast se tvoří s ohledem na aktualizovaný polotovar a model obrobku. Dále se zobrazí hodnoty obrábění v ose Z. Následně v záložkách Roviny můžete tuto oblast upravit dle vaší volby hloubky obrábění.

 

 

Rozpoznání pomocí obvodu součásti.

Jako první vám představíme rozpoznání pomocí obvodu součásti. Tuto možnost stačí vybrat, mít přiřazený nástroj a SolidCAM automatický zvolí obráběcí oblast po obvodu součásti.

 

Rozpoznání pomocí ploch součásti.

U této možnosti výběru stačí vybrat na obráběném modelu plochy, které chcete v dané operaci obrábět. SolidCAM automaticky rozpozná, zda se jedná o uzavřenou nebo otevřenou kapsu a vyznačí oblast obrábění. Můžete vybírat i plochy s různou hloubkou v ose Z.

 

 

Rozpoznání pomocí řetězce.

Tato možnost je téměř stejná jako klasický výběr řetězce. Při vybrání řetězce se vám ale zobrazí konkrétní oblast obrábění. Lze vybrat otevřené nebo uzavřené řetězce. Tato volba se nejvíce využívá na výběr průchozích kapes nebo obrábění otevřených profilů.

 

Řetězec bez rozpoznávání

Tato volba vám umožňuje ručně definovat geometrii pomocí standartního výběru řetězce, která je používána pro všechny ostatní 2,5D operace. Zde se vám ale nezobrazí oblast obrábění.

 

Tyto nové způsoby výběru geometrie v operaci kapsování jsou dostupné od verze SolidCAM 2022 SP2. Tento způsob výběru není nastaven jako výchozí funkce, tudíž se musí provést aktivace v možnostech SolidCAM v záložce Obecné- Možnosti Beta – Pocket geometry as in iMachining.

 

Chcete další tipy? Druhý díl na Vás čeká ZDE.

Autor článku: Jakub Dudek

Zpět nahoru