Postprocesory jsou přechodovým článkem mezi CAM systémem a řídícím systémem CNC stroje. SolidCAM je systém univerzální, schopný efektivně podporovat širokou škálu CNC technologií. Jen obtížně lze nalézt stroj, který SolidCAM nezvládne. V SolidCAMu najdeme celou řadu již předdefinovaných postprocesorů, které zajistí generování správného NC programu pro požadovaný CNC stroj. Je samozřejmé, že lze jakýkoliv postprocesor uživatelsky dále a přesně definovat.
Postprocesor v SolidCAMu není jen nějaký prostý překladač drah nástroje do kódu srozumitelného pro řídící systém, ale je to vlastně definice možností stroje s konkrétním řídícím systémem a to například včetně strojních cyklů, možností maximálních otáček a posuvů atd.
Nemusí být pravidlem, že dva stroje se stejným řídícím systémem lze řídit stejným programem, protože tam mohou být malé odlišnosti v možnostech stroje a zde se ukazuje síla uživatelského komfortu SolidCAM. Z podporovaných sytémů lze mimo jiné jmenovat Sinumerik, Heidenhain, Fanuc, Acramatic, Mazak ISO atd. Díky této otevřené možnosti vlastní konfigurace postprocesorů máme možnost přizpůsobit SolidCAM přesně svým požadavkům.

Zpět nahoru