Úvodní stránka

Novinky a články

Zvýšení kvalifikace pomocí certifikátů na systém SOLIDWORKS

Zvýšení kvalifikace pomocí certifikátů na systém SOLIDWORKS

27.03.2023 - Jan


Jak získat certifikáty na systém SOLIDWORKS


1) Úroveň certifikací.

Certifikace SOLIDWORKS jsou ideální pro představení svých zkušeností a znalostí v systému SOLIDWORKS.

 

Můžete získat certifikáty od úrovně „Associate“, „Professional“ až po úroveň „Expert“.

 

Obsahy zkoušek dle vybraného zaměření zahrnují základy SOLIDWORKS, simulace a další pokročilé oblasti, například práce s plechy nebo s plochami, PDM a další.

 

Pomocí těchto certifikátů můžete prokázat vaši kvalifikaci. Váš životopis se tím stane atraktivnější pro potenciální zaměstnavatele, nebo můžete ukázat vašemu stávajícímu vedení, že se vzděláváte a zvyšujete si zkušenosti v systému SOLIDWORKS.

 

 

2) Kolik to stojí?

Náklady na jednotlivé zkoušky se pohybují od 19,95 USD za pokročilé zkoušky do 99 USD za základní zkoušky a 150 USD za zkoušky Expert.

 

Pokud pracujete pro společnost, která vlastní licence SOLIDWORKS a má k nim i předplacenou podporu (Subscription Service), můžete využít naši speciální nabídku a každých 6 měsíců získat bezplatné vouchery na zkoušky.

 

 

3) Nabídka certifikace SOLIDWORKS pro zákazníky s předplacenou podporou (Subscription Service).

Pro bezplatnou certifikační zkoušku si můžete zaškrtnout jednu volbu z každé kategorie.

 

 

4) Kdy a kolik bezplatných voucherů dostanu?

Pro získání voucheru, musí mít uživatel své „SOLIDWORKS ID“, které získá založením účtu na webu „my.solidworks.com“. (odkaz na článek: Jak založit účet na „MY.SOLIDWORKS.COM“)

 

Sada bezplatných voucherů se vydává na dvě období za rok a to od 1. ledna do 30 června a následně od 1. července do 31. prosince.

 

Vouchery se nesčítají, proto pokud uživatel vouchery v daném období neuplatní, tak mu propadají.

 

Jedna sada voucherů se skládá z jedné základní zkoušky (CSWA nebo CSWP), jedné pokročilé zkoušky (Plechy, Práce s plochami, Kreslicí nástroje, Výroba forem a Svařence) a jedné speciální zkoušky (Simulační zkoušky, MBD, CPPA atd.). To znamená, že každý rok můžete potenciálně uplatnit vouchery v hodnotě více než 300 USD.

 

Každé uplatnění voucheru, vyžaduje jedinečné „ID SOLIDWORKS“. Například, pokud má vaše společnost 10 licencí, muže si až 10 různých „SOLIDWORKS ID“, které je propojeno s licenčním číslem společnosti, nárokovat jednu sadu voucherů na každé období (leden až červen a červenec až prosinec).

 

 

5) Jak se připravit na certifikaci?

Po přihlášení uživatele na webu „my.solidworks.com“ se uživatel přepne do sekce „Školení“, ve které má přístup k jednotlivým školícím materiálům.

 

Součástí těchto materiálů jsou i přípravné kurzy na certifikační zkoušky.

 

Zde je seznam dalších školících materiálů.

 

6) Jak spustím certifikaci?

Po absolvování všech přípravných kurzů si na stránce vybereme část „Certifikace“ a zvolíme možnost „Získat certifikaci“, ta vás přesměruje na stránky „3DEXPERIENCE® Certification Center“.

 

Na stránkách si stáhnete software pro testování, který si nainstalujete.

Poté postupujete dle pokynů a nakonec spustíte samotnou certifikační zkoušku.

 

Nyní víte jak získat a uplatnit osvědčení o vašich znalostech.

Autor článku: Jan

Zpět nahoru