Úvodní stránka

Novinky a články

Tipy pro SolidCAM 2022 4.díl

Tipy pro SolidCAM 2022 4.díl

07.02.2023 - Jakub


Čtvrtý ze série novinek, tipů a triků pro SolidCAM 2022.


Ještě jste nečetli předchozí díl? Můžete se na něj podívat ZDE.

 

Výběr nástroje z náhledu stroje

Náhled stroje – Tabulka nástrojů (Toolkit)

Pokud otevřeme tabulku nástrojů přes SolidCAM správce – Toolkit a zobrazíme si náhled stroje, máme ve verzi SolidCAM 2022 novou možnost přesměrování do tabulky nástrojů.

 

 

V náhledu stroje vybereme komponent nástroje, pomocí pravého tlačítka myši a výběru funkce Select Tool Component která nám automaticky vybere položku v kartě tabulky nástrojů. Tato funkce nám napomáhá k rychlejší orientaci v tabulce nástrojů, zvlášť pokud máme více podobných nástrojů.

 

 

Pokud jsou naše komponenty v tabulce nástroje propojené se zdrojovou tabulkou nástrojů, můžeme se pomocí pravého tlačítka myši a výběru funkce Open Tool Assemblies Library Link přemístit do zdrojové tabulky. Tím si urychlíme proces přidávání nebo výměny dalších komponent nástrojů ze stejné knihovny.

 

 

Náhled stroje – operace

Otevřeme-li náhled stroje přímo z definice operace, získáme tím jinou funkcionalitu než otevřením náhledu z tabulky nástrojů.

 

Pokud klikneme na nástroj pravým tlačítkem a zvolíme funkci Select Tool Component, dostaneme na výběr ze všech vhodných nástrojů pro tuto operaci z naší tabulky nástrojů. Dále pak i výběr z více řezných bodů nástroje.

 

 

Po vybrání námi zvoleného nástroje se nástroj automaticky změní v náhledu stroje a nastaví se jako nástroj pro definovanou operaci. Není pak už třeba nástroj vybrat přímo v tabulce nástrojů.

Pokud náš stroj obsahuje více možností upnutí nástroje (více podstrojů), můžeme v náhledu stroje zohlednit i tuto možnost výběru.

Příklad níže – 2 podstroje: frézovací hlava (Up_main), revolverová hlava (Lw_main). Příklad ukazuje změnu nástroje z frézovací hlavy na poháněný nástroj v revolverové hlavě.

Po kliknutí pravým tlačítkem myši na zvolený nástroj z náhledu stroje a výběru funkce Select Tool Component se nástroj změní v náhledu stroje a definuje se také do operace. Po vypočtení dráhy se automaticky přiřadí i daný podstroj ve stromu operací.

 

Autor článku: Jakub

Zpět nahoru