Úvodní stránka

Novinky a články

POZOR! Online licencování končí!

POZOR! Online licencování končí!

31.01.2022 - Jakub Dudek


Plánované ukončení funkcionality Online licencování


 

 

Vážený uživateli SOLIDWORKS,

Online licencování SOLIDWORKS bylo představeno spolu s verzí SOLIDWORKS 2018 SP0.0 jako alternativa k běžnému aktivování licencí.

 

Drtivá většina uživatelů však pokračuje v používání běžných aktivací. Vzhledem k malému procentu uživatelů se tak nevyplatí udržovat komplexní infrastrukturu potřebnou k fungování tohoto modelu licencování. Z tohoto důvodu se společnost Dassault Systèmes SolidWorks Corporation rozhodla Online licencování ukončit. O tomto Vás již Dassault Systèmes SolidWorks Corporation informoval v minulém roce. Berte prosím tento e-mail jako přátelské upozornění, že se datum ukončení blíží.

 

 

Plánované datum ukončení služby je 5. února 2022

 

Po tomto datu již nebude možné typ licencování na Online licencování nastavit a v nejbližší době dojde k úplnému vypnutí služby.

 

Pro uživatele SOLIDWORKS 2018 – 2021:

Doporučujeme uživatelům, aby kontaktovali svého administrátora a naplánovali změnu zpět na klasické aktivování licencí (machine-based activation) ještě před ukončením služby.

 

Po ukončení služby Online licencování budou všechny Vaše licence převedeny zpět na klasické licencování automaticky. Tento proces bude trvat pár minut a neměl by znamenat nedostupnost aktivačních serverů.

 

Pro uživatele SOLIDWORKS 2022:

Online licencování nebylo nikdy dostupné. Produkty SOLIDWORKS 2022 tento typ licencování nepodporují a před upgradem na tuto verzi je nutné přepnout licenci na klasickou aktivaci.

 

Alternativy Online licencování:

Pro větší skupiny uživatelů doporučujeme přechod na SolidNetWork licenci – tzv. síťové licencování, které umožní nejen plynulé přenášení licencí mezi počítači v síti, případně přes VPN, ale například i jednoduché vypůjčení licence do offline režimu až na 30 dní. Společnostem pak tato forma licencování nabízí jednodušší správu veškerých licencí a jejich monitorování.

 

Pokud si přejete zachovat velice podobné chování licencí, je možné Vaši licenci SOLIDWORKS převést na licenci 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS s napojením na cloudové úložiště 3DEXPERIENCE Platform.

 

Máte-li zájem o více informací o těchto produktech nebo o možnostech licencování, neváhejte nás kontaktovat.

Autor článku: Jakub Dudek

Zpět nahoru