Úvodní stránka

Novinky a články

Nové licenční podmínky

Nové licenční podmínky

05.06.2023 - Jakub DudekNovinky licencování SOLIDWORKS přináší rozvoj, efektivitu a konkurenceschopnost.
 


Dnešní trend digitalizace nabírá na stále větších obrátkách, tudíž digitální transformace společnosti je nevyhnutelná. Společnost, co se digitalizace nebojí, získává na konkurenceschopnosti, navyšuje produktivitu, a tím zefektivňuje řídící i výrobní procesy. Dodavatelé podpůrných IT technologických systémů se proto snaží přinést nová, komplexní řešení, která jsou flexibilní, zisková a spolehlivá. Víme, že Vy, naši zákazníci, od našich produktů očekáváte inovativní řešení, které jde nejen ruku v ruce s aktuálními trendy, nýbrž je vždy o krok napřed po licenční i technické stránce. 

Společnost Dassault Systémes jako lídr v oblasti softwarových řešení orientovaných na potřeby zákazníka proto nově, s platností od 1.7.2023, rozšiřuje každou licenci CAD SOLIDWORKS o cloudové služby. S cloudovými službami již není nutné sedět u stolu a svého zařízení, abyste měli přístup k potřebným datům. Cloud Vám přináší možnost připojit se k Vašim datům odkudkoliv, kde je dostupná internetová síť. Propojení licence a cloudu přináší nové zcela flexibilní možnosti provázání procesů a aplikací, aktuální infrastrukturu a v neposlední řadě rychlost doprovázenou bezpečností. Tímto však revoluční změny ve světě SOLIDWORKS nekončí. 
 
Dílčí změnu též podstupuje Váš profil SOLIDWORKS ID, který se mění na 3DEXPERIENCE ID a otevírá přístup k novým funkcím. Jednou z těchto funkcí je například správa kontaktů oprávněných stahovat instalační soubory nebo přistupovat ke kurzům a online školením. Pokud jste si zakládali účet v posledních měsících, zakládali jste si již profil 3DEXPERIENCE ID. Pokud jste naším zákazníkem už delší dobu, byl Vám Váš stávající účet automaticky převeden na nový se stejnými přístupovými údaji. 

Kurzy jsou prozatím dostupné beze změny – na známém portálu MY.SOLIDWORKS.COM. Stahování instalačních souborů je však přesunuto přímo na stránky SOLIDWORKS Downloads. Pro zpřístupnění stahování bude muset být vaše e-mailová adresa připojena k účtu vlastníka licence – s tímto propojením Vám rádi pomůžeme na naší technické podpoře, kde Vám zároveň ukážeme, jak připojené kontakty dále spravovat.

Další novinkou je takzvaný „Servis“ nově zakoupených trvalých licencí, tj. desktopových licencí instalovaných přímo na Vašem počítači, popřípadě na Network serveru. Mění se nejen název této služby dříve známé jako „Subscription Service“ nebo také „SOLIDWORKS Service“, a to na „Support Service“, ale především se mění pravidla nákupu. Od data 1.7.2023 se totiž ke koupi každé trvalé licence automaticky přidává služba „Support Service“ na dva roky, u licencí typu Network 1 rok + x měsíců, dle expirace stávající/ch licence/í v síti. Dvouleté předplatné bude vyžadováno i pro obnovu propadlých licencí. V rámci mírně navýšeného poplatku získáte možnost využívat výše uvedené cloudové řešení, které Vám přinese zcela nové nástroje pro bezpečnou správu Vašich dat a zvýší Vaši efektivnost spojenou s konkurenceschopností. Jak jednoduše nastavit nové funkcionality Vám prozradí ilustrační video. Jestliže se po uplynutí lhůty 2 let rozhodnete Váš servis dále neprodlužovat, licence Vám stále zůstává. Změna nastane v přístupu ke cloudovým službám, který nebude dále možný. Toto se vztahuje i na aktualizace verzí a systém podpory. 

Jelikož chápeme, že ne každý člověk všechny tyto novinky přivítá, přinášíme Vám právě teď poslední možnost ke koupi či obnově licencí za stávajících podmínek.  Do 20.6.2023 lze objednat licenci s výraznou slevou. Takto pořízené licence bude i nadále možné obnovovat bez přídavku cloudových služeb.
 
Nabízet komplexní a flexibilní řešení pro naše zákazníky je pro nás prioritou číslo 1. Pokud by Vás zajímalo více informací ohledně nastávajících změn, neváhejte nás kontaktovat, rádi s Vámi probereme jak všechny novinky, tak i aktuálně možná řešení. 

 

 

Autor článku: Jakub Dudek

Zpět nahoru