Úvodní stránka

Novinky a články

Jak ručně aktualizovat TOOLBOX?

Jak ručně aktualizovat TOOLBOX?

24.04.2024 - Natálie


 

Jak jednodušše aktualizovat TOOLBOX po aktualizaci SOLIDWORKS na novou verzi.


Každý z vás, kdo používá toolbox, se určitě dostal do situace, kdy jste aktualizovali SOLIDWORKS na novou verzi, ale zapomněli v rámci instalace aktualizovat také Toolbox.

Po zapnutí SOLIDWORKS se zobrazí následující varovné oznámení: “Průvodce dírami a databáze pokročilých děr nemají očekávanou verzi…“

     

SOLIDWORKS vám tímto oznámením říká, že verze Vaší aktuální toolbox databáze je nižší než požadovaná verze. Proto je nutné provést aktualizaci ručně. Postup je následovný:

Záloha Toolboxu

Nejprve provedeme zálohu původního toolboxu. Defaultní cesta k toolbox je “C:\SOLIDWORKS Data“. Tuto složku si celou zálohujeme. Pokud si nejste jistí, kde se Váš toolbox nachází, spusťte SOLIDWORKS a vyberte: Nástroje-> Možnosti-> Průvodce dírami/Toolbox.

     

 

Aktualizace

Pro ruční aktualizaci toolboxu využijeme nástroj, který je součástí každé instalace SOLIDWORKS. Cesta k nástroji je: “ C:\Program Files\SOLIDWORKS Corp\SOLIDWORKS\Toolbox\data utilities“. Jedná se o exe soubor “ UpdateBrowserDatabase.exe“ který je potřeba spustit jako správce.

     

Zobrazí se následující dialog, který by měl automaticky vybrat aktuálně používaný toolbox.

Níže můžeme vidět aktuální verzi databáze a verzi na kterou bude toolbox aktualizován.

      

Správný průběh aktualizace můžeme ověřit ve vygenerovaném textovém souboru “UpdateBrowserDataErrors.txt“

     

 

Autor článku: Natálie

Zpět nahoru